خانه / مقالات / تجهیزات هوشمند سازی مدارس

تجهیزات هوشمند سازی مدارس

تجهیزات هوشمند سازی مدارس؛ ویدئو پروژکتور، برد هوشمند و …

با توجه به اهمیت هوشمند سازی مدارس و تاکید آن در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رفتن به سمت مدارس هوشمند دیگر یک انتخاب نیست، بلکه ضرورتی است اجتناب ناپذیر که مدارس باید دیر یا زود به سمت آن حرکت کنند.

در مدارس هوشمند، فرآیندهای یاددهی–یادگیری تقویت و مهارت های کلیدی دانش آموزان با تکیه بر فعالیت های گروهی ارتقاء می یابد.

لزوم ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور بر هیچ کس پوشیده نیست. یکی از راههای تحول در نظام آموزش و پرورش، خارج کردن مدارس از معلم محوری صرف می باشد.

با به روز کردن مدارس به تجهیزات هوشمند سازی و اهمیت دادن به توانایی های دانش آموزان می توان در این مسیر گام برداشت.

حداقل ملزومات هوشمند سازی مدارس درس لپ تاپ، رایانه، ویدئو پروژکتور و برد هوشمند می باشد. به کمک ویدئو پروژکتور می توان تصاویر رایانه را در ابعاد بزرگتر به نمایش درآورد و علاوه بر حواس شنیداری از حواس دیداری نیز در فرآیند یاددهی – یادگیری بهره برد. حال با اضافه کردن برد هوشمند به کلاس یادگیری دانش آموزان از طریق شنیداری، دیداری و عملی  انجام شده و دانش آموز علاوه بر دیدن و شنیدن مطالب درسی را می‌تواند تجربه کرده و عملی انجام دهد.

در مدارسی که ناچار به صرفه جویی در هزینه ها می باشند، می توان از کیت هوشمند به جای برد هوشمند استفاده کرد. کیت هوشمند نسبت به برد هوشمند قیمتمناسب تری داشته و قابلیت حمل و نقل نیز دارد.

میکروسکوپ دیجیتال در کلاس های درس علوم و زیست شناسی کاربرد زیادی دارد. به کمک میکروسکوپ دیجیتال کلیه دانش آموزان می توانند به صورت همزمان تصاویر نمونه آزمایش را به کمک ویدئو پروژکتور و برد هوشمند در ابعاد بزرگ تر مشاهده نمایند.

رابین با معرفی تجهیزات هوشمند سازی مدارس و نقد و بررسی ویدئو پروژکتور، برد هوشمند و سایر تجهیزات هوشمند سازی کوشیده است که در انتخاب درست این امکانات به شما کمک نماید.

درباره ی Rabin

مطلب پیشنهادی

برد هوشمند eBoard 83N

هوشمندسازی مدارس با برد هوشمند

هوشمندسازی مدارس با برد هوشمند ، برد هوشمند وسیله است که می تواند صفحه نمایشی …

پاسخی بگذارید

Help-Desk