فناوری لمسی مناسب برای هر کسب و کار چیست ؟

فناوری لمسی مناسب برای هر کسب و کار چیست ؟

فناوری لمسی مناسب برای هر کسب و کار چیست ؟

بهترین فن آوری لمسی برای هر کسب و کار چیست ؟

بهترین فن آوری لمسی برای هر کسب و کار چیست ؟ فناوری لمسی انقلابی در ارایه صفحه نمایش برای ابزارهای الکترونیکی از نظر دیداری، احساسی و عملکرد ایجاد کرده است. این فناوری درهای جدیدی را به ویژگی هایی باز کرده که با صفحه نمایش تلویزیون های سنتی هرگز امکان پذیر نبود. در حال حاضر، فن آوری لمسی در صنایع مختلف صنعت برای کاربردهای تجاری، صنعتی، آموزشی و حتی نظامی استفاده می شود.

فن اوری لمسی به دلیل ویژگی های بصری بالا و رابط کاربر پسند خود انقلابی در صنعت کیوسک های تعاملی نیز ایجاد کرده . و به آرامی در حال تغییر چهره معاملات سلف سرویس بین کاربر و کیوسک میباشد. در گذشته، فن آوری لمسی گزینه ای اختیاری در سیستم کیوسک بود. اما با پیشرفت صفحه نمایش لمسی و محبوبیت گوشی ها و تبلت های لمسی ، این فناوری در حال حاضر بسیار فراگیر شده که هر کیوسک مدرن باید آن را داشته باشد.

فناوری های لمسی مختلفی وجود دارد که  هر یک مجموعه ای از ویژگی های خود را داراست. مزایا و همچنین معایب آن وابسته به کاربرد مورد نظر مصرف کننده دارد. با این تنوع زیاد این سوال مطرح میشود که کدام نوع فناوری لمسی برای کاربرد من بهترین است؟ مقاله زیر به ارائه یک دید کلی و مقایسه فناوری های لمسی محبوب با توجه به نظرات کاربران و تولید کنندگان میپردازد.

هزینه

در میان فن اوری های متفاوت موجود لمسی، صفحه نمایش لمسی مقاومتی به دلیل دارا بودن ویژگی های کم هزینه برای کاربردهای سایز کوچک مقرون به صرفه ترین ست ، که با افزایش سایز هزینه نیز بیشتر میگردد.

صفحه لمسی مقاومتی

از سوی دیگر سیستمهای خازنی با صرف هزینه ای متوسط و در اندازه های بزرگ قابل استفاده هستند و کاربری بهتری نسبت به سیستمهای مقاومتی دارند

هر دو فن اوری لمسی (SAW) صفحات تشخیص مختصات امواج آکوستیک و فناوری لمسی نوری  هزینه متوسط  دارند. که برای هرکاربرد با فرمت های کوچک و بزرگ قابل استفاده می باشد. تفاوت این دو در تعداد نقاط تماس در دسترس است. با فناوری لمسی نوری، چند لمس  و صفحات تشخیص مختصات امواج آکوستیک تنها یک یا دو نقطه تماس را حمایت میکند.

 

برنده

با توجه به هزینه متوسط خود دررنج گسترده و گزینه ها یی از جمله شیشه سخت، امتیاز IP و چند لمسی بودن ، فناوری لمسی  مادون قرمز  برنده این دور اول برای گروه هزینه میباشد.!

اشتراگ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.