برد هوشمند و تاثیرات آن

برد هوشمند و تاثیرات آن

برد هوشمند و تاثیرات آن

هوشمند سازی مدارس و همچنین برد هوشمند به عنوان یکی از ابزارهای فناوری نوین هوشمندسازی مدارس تاثیر زیادی بر انگیزه تحصیلی دانش آموزان دارد. از سویی جذابیت در کلاس درس ایجاد کرده و کلاس را از حالت ملال آوری خارج و یک جو با نشاط ایجاد می کند. این موارد خود به نوعی باعث یادگیری بهتر و سریع تر و در نتیجه عملکرد تحصیلی و راندمان آموزشی بیشتر می شود.

ضرورت کلاس های هوشمند یکی از رویکردهای جدید در آموزش و تعلیم و تربیت که امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. به خدمت گرفتن فناوری اطلاعات و ارتباطات در سیستم آموزش و پرورش و کلاس ها است.

اهداف کلاس های هوشمند

کلاس های هوشمند فضاهایی آموزشی هستند که با اعمال تغییراتی در نحوه آموزش و مدیریت خود، به صورت سیستماتیک، دانش آموزان را برای رویارویی با عصر اطلاعات آماده می کنند. نقش برد هوشمند در ایجاد انگیزه تحصیلی امروزه کاربرد ابزارهای نوین یادگیری و آموزش نظیر فناوری اطلاعات و اینترنت به شدت در حال گسترش است.

نتیجه گیری

بنابر مواردی که بیان شد هوشمند سازی مدارس و همچنین برد هوشمند به عنوان یکی از ابزارهای فناوری نوین هوشمندسازی مدارس تاثیر زیادی بر انگیزه تحصیلی دانش آموزان دارد. از سویی جذابیت در کلاس درس ایجاد کرده و کلاس را از حالت ملال آوری خارج و یک جو با نشاط ایجاد می کند. که این موارد خود به نوعی باعث یادگیری بهتر و سریع تر و در نتیجه عملکرد تحصیلی و راندمان آموزشی بیشتر می شود.

 

اشتراگ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *